Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. 

bgr osiagniecia

niepubliczne przedszkole artystyczno-językowe

Nasze osiągnięcia

SZKOLENIE DLA NAUCZYCIELI W NORWEGII

DSC016072013.11.               W listopadzie 6 nauczycieli z naszego przedszkola w ramach projektów współfinansowanych przez Unię Europejską - „Zagraniczna mobilność szkolnej kadry edukacyjnej” wzięło udział w szkoleniu zorganizowanym przy współpracy z przedszkolem Tomasjordneset Barnehage w Tromso w Norwegii. Szkolenie pt „Outdoor learning” miał na celu podniesienie jakości i atrakcyjności kształcenia w naszym przedszkolu oraz podnoszenie kwalifikacji zawodowych nauczycieli.
Szkolenie skoncentrowane było na zdobyciu wiedzy i umiejętności pozwalających nauczycielom rozwinąć sprawność fizyczną dzieci, swobodę działania na powietrzu, świadomość zdrowotną oraz motywację dzieci do eksploracji terenu i doświadczania przyrody. Nauczyciele brali udział w warsztatach, pracowali w grupach, odwiedzili przedszkola w Tromso i poznali system pracy tamtejszych placówek.

 

Uczestnicy mieli również okazję wybrać się na rejs po morzu Norweskim, gdzie w Arktycznej scenerii udało im się dojrzeć zachwycające wieloryby. Zobaczyli również foki w Akwarium Polaria i poznali historię polarnictwa dzięki wizycie w Polar Museum. Udało się również zobaczyć to z czego północna Norwegia słynie najbardziej czyli Northen Ligths (turkusowe zorze na niebie). Udział w szkoleniu był ponadto okazją do nawiązania kontaktów z nauczycielami z przedszkoli w Tromso. Planujemy wspólne projekty i przedsięwzięciami, w których wezmą udział dzieci i nauczyciele naszego przedszkola.  Zapraszamy do obejrzenia Fotorelacji...

 

 


 

  Przedszkole Niepubliczne MISIOLANDIA
     profil artystyczno-językowy
  ul. Łowicka 45, 85-776 Bydgoszcz
  tel./fax (52) 320-20-98

  www.misiolandia.pl

banermail3