Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. 

niepubliczne przedszkole artystyczno-językowe

NAD RZECZKĄ OPODAL KRZACZKA…

P13005122013.01.             I edycja Przedszkolnego Przeglądu Recytatorskiego pt. „ Wiersze Brzechwy poznajemy i w Misiolandii je recytujemy” wystartowała dzisiaj śpiewająco. Grupa Kangurków i Tygrysków rozpoczęły przegląd piosenką „Witajcie w naszej bajce”. Przegląd miał na celu m.in. popularyzację utworów literatury dziecięcej oraz rozwijanie predyspozycji i talentu recytatorskiego dzieci.
Wśród wierszy mogliśmy usłyszeć min. „Kaczkę Dziwaczkę”, „ZOO”, „Rzepkę”, „Entliczek pentliczek”, „Samochwałę”, „Tańcowała igła z nitką”, „Na wyspach Bergamutach” i mnóstwo innych utworów. Dzieci bardzo dobrze poradziły sobie nie tylko z pamięciowym opanowaniem tekstu, ale również zwracały uwagę na dykcję i intonację. W wierszach przewijała się nuta żartu i humoru, dlatego wszyscy czerpaliśmy radość ze wspólnego słuchania recytacji. 

 

Nikt nie był oceniany – był to przegląd, a każdy recytowany wiersz był małym popisem sztuki aktorskiej i trudno byłoby wybrać najlepszych z nich.  Bardzo miłą atmosferę podczas wystąpień przedszkolaków tworzyły konkursy „wiedzy o wierszach Tuwima i Brzechwy”. Wszyscy wykonawcy zostali nagrodzeni brawami i upominkami.  Fotorelacja z wydarzenia...


 

  Przedszkole Niepubliczne MISIOLANDIA
     profil artystyczno-językowy
  ul. Łowicka 45, 85-776 Bydgoszcz
  tel./fax (52) 320-20-98

  www.misiolandia.pl

banermail3