Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. 

dwujęzyczne niepubliczne przedszkole i żłobek

AKTUALNOŚCI

ZAJĘCIA W TERENIE

 
                 2023.10.       MISIOLANDIA posiada unikatową bazę do przeprowadzania zajęć w terenie, tzw. zajęć outdorowych, realizowanych w modelu skandynawskim. Nasze otoczenie to ogród z blisko 50 gatunkami drzew i krzewów. Dzięki tej bazie dzieci pozyskują wiedzę i nowe umiejętności :-)
 

 

 

WYCIECZKI PRZEDSZKOLAKÓW

 
            2023.09.          Początek roku to piękna pogoda i światna okazja do wycieczek :-) Nasze grupy wybierają się na wycieczki po naszym pięknej okolicy. Przykładem jest wycieczka Owieczek i Pszczółek do zagrody edukacyjnej w Kozielcu. Okazja do dobrej zabawy i nabycia nowych doświadczeń. Pozdrawiamy naszych dzielnych przedszkolaków :-)

 

 

PRAWDZIWY TEATR W PRZEDSZKOLU :-)

 
                2023.06.          Wielka niespodzianka z okazji Dnia Dziecka, którą przygotowali Rodzice wspólnie z przedszkolem :-)

Dzieci obejrzały niezwykłe, jedyne w swoim rodzaju przedstawienie pt. "Tuwimowo"
Wyjątkowy spektakl, zaskakujący, pełen humoru i radości. To było wspaniałe widowisko, którego bohaterami - aktorami byli ich Rodzice!

 

 

 

OGRÓD - CZAS - START

 
                

2023.05.                Nasze cykliczne spotkania z ogrodnikiem, sadziliśmy i sialiśmy: marchewka, pietruszka, cebula, rzodkiewka, ziemniaki, pomidory...

Dzięki wcześniejszym spotkaniom w ogrodzie, nasze przedszkolaki wiedzą już bardzo dużo :-) 

Pozostaje nam tylko podlewać i czekać na efekty naszej pracy :-)

 

 

 

 

ZERÓWKA PRZYGOTOWAŁA AKADEMIĘ

 
            2023.05.         Relacja z obchodów DNIA FLAGI przygotowana przez naszych najstarszych przedszkolaków z Zerówki - grupa Żyrafki.

 

 

 

KAPSUŁA CZASU

 
             2023.04.            DZIEŃ ZIEMI to doskonała okazja do działania na rzecz naszej PLANETY. Podejmując temat wspólnie z dziećmi stworzyliśmy KAPSUŁĘ CZASU, którą umieściliśmy i zakopaliśmy w specjalnej skrzynce. Za kilka miesięcy odkopiemy ją i sprawdzimy co się stało z przedmiotami tam umieszconymi.

 

 

KOPERNIK OCZAMI DZIECKA

 
                2023.02.             Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej faktów z życia MIKOŁAJA KOPERNIKA. Zapraszamy do wysłuchania prezentacji w wykonaniu Miłosza z naszej Zerówki. Jesteśmy pełni podziwu! Wielkie brawa za zapamiętanie tylu szczegółów i piękne ich przedstawienie :-)

 

 

 

TWORZYMY FILHARMONIĘ

             2023.02.      Nasza Zerówka zamieniła salę przedszkolną w Filharmonię. Projekt edukacyjny - Filharmonia miał wiele odsłon. Dzieci przygotowały własnoręcznie pieniądze, za które zakupiły bilety, odkodowały na nich zapis i zajęły przydzielone miejsca na widowni.  Wysłuchały koncertu w wykonaniu swoich koleżanek i kolegów. Dowiedziły się wielu ciekawostek dotyczących muzyki klasycznej.

 

 

 

WIELKIE ŚWIĘTO!!!

 

 
 
           
 

 

 

EMOCJE - PROJEKT EDUKACYJNY

 
             2023.01.          Emocje towarzyszą nam w naszym życiu codziennym. Projekt Edukacyjny jest wydarzeniem cykliczny i ma na celu nabycie przez naszych przedszkolaków umiejętności: rozpoznawania, nazywania i w efekcie radzenia sobie z naszymi EMOCJAMI. Czasami jest to naprawdę wyczerpujące, ale warto podjąc ten wysiłek ;-) 

 

 

 

WARSZTATY Z RATOWNIKIEM

 
          2023.01.          Na warsztatach dowiedzieliśmy się jak się zachować w razie zagrożenia, wypadku lub niebezpiecznej sytuacji. Jakie czynności po kolei wykonać, kogo powiadomić, jak przeprowadzić prawidłowo resuscytację, założyć opatrunek. Dowiedzieliśmy się również jak wygląda i na czym polega praca ratownika medycznego.

Temat jest bardzo ważny, spotykamy się cyklicznie, ćwiczymy i utrwalamy prawidłowe zachowania.

 

 

 


 

  Dwujęzyczne Niepubliczne Przedszkole i Żłobek MISIOLANDIA
                 ul. Łowicka 45,  85-776 Bydgoszcz
                        tel. +48 52 320-20-98

                           www.misiolandia.pl

                    banermail3