Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. 

dwujęzyczne niepubliczne przedszkole i żłobek

NAUCZYCIELE

 
          

Kadrę Misiolandii tworzy zespół kreatywnych, wykwalifikowanych pedagogów, nauczycieli specjalistów języka angielskiego, zajęć tanecznych oraz metodyka i logopedy.

Nasi nauczyciele posiadają wymagane przez MEN kwalifikacje zawodowe niezbędne do pracy w placówkach przedszkolnych. Wielu z nich posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe nabyte w pracy z dziećmi. Jest to świetnie przygotowana kadra wnosząca ciepłą i przyjazną atmosferę, dającą radość dzieciom. W takim otoczeniu dzieci czują się bezpiecznie i bardzo chętnie przychodzą do naszego przedszkola.

Kładziemy szczególny nacisk na stałe podnoszenie kwalifikacji zawodowych nauczycieli Misiolandii poprzez zapewnienie im czynnego udziału w szkoleniach, warsztatach, kursach oraz studiach podyplomowych podnoszących ich kwalifikacje oraz poszerzających ich umiejętności. Dzięki temu na bieżąco wdrażamy nowatorskie osiągnięcia dydaktyczne w zakresie nauczania, rozwijania zainteresowań i sprawdzania postępów dziecka.

Nasi nauczyciele w sposób ciągły zdobywają nowe doświadczenia poprzez uczestnictwo w warsztatach dziedzinowych w kraju i zagranicą ERASMUS+ (poniżej lista). Ponadto, dzielimy się sprawdzonymi metodami pracy z małymi dziećmi w ramach warsztatów i konferencji z cyklu „Nauczyciele-Nauczycielom” organizowanych przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli. Konferencje i warsztaty w: 2014 roku  czytaj więcej... , 2015 roku  czytaj więcej...

W 2014 roku w konkursie organizowanym przez Gazetę Pomorską, trójka naszych nauczycieli otrzymała nominację do tytułu BELFRA ROKU 2014. W efekcie jedna z nominowanych nauczycielek otrzymała w kategorii przedszkolnej pierwsze miejsce w Bydgoszczy   czytaj więcej 

W latach od 2013 do 2018 zespół nauczycieli z naszej placówki bierze udział w:

  • Projekcie "Wspierania nauczycieli w doskonaleniu kompetencji" realizowanym przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną nr 1 w Bydgoszczy - współfinansowanym przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Doskonalenie będzie dotyczyło m.in. pracy z dzieckiem trudnym wychowawczo.

 

  • Projekcie pt.„Outdoor learning – czyli nauczanie poprzez naturę i zaplanowane aktywności na świeżym powietrzu”  w ramach projektu Zagraniczna mobilność szkolnej kadry edukacyjnej Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
    Projekt zakłada wizytę i szkolenie nauczycieli wychowawców z grup: Hipciów, Owieczek i Zerówki w Przedszkolu Tomasjordneset Barnehage w Norwegii.

 

  • Projekt "Approaches to using visuals in teaching and learning", którego głównym celem jest opracowanie i zastosowanie umiejętności i materiałów bazujących na zasadach komunikacji wizualnej. Nauczyciele zaangażowani są w szereg wspólnych szkoleń w Wielkiej Brytanii, Polsce, Hiszpanii i we Włoszech, które następnie będą kaskadowo przekazywane wszystkim pracownikom w placówkach. Dzieci będą aktywnie zaangażowane w rozwój prac i będą dzieliły się swoim doświadczeniem z rówieśnikami z krajów biorących udział w projekcie. Projekt przewiduje, że pracownicy oraz dzieci pracują razem, aby opracować wachlarz środków. 

  szkolenia

 

 

Lista szkoleń zagranicznych (anglojęzycznych), w których uczestniczyli nauczyciele z naszej placówki:

 

 

 


 

  Dwujęzyczne Niepubliczne Przedszkole i Żłobek MISIOLANDIA
                 ul. Łowicka 45,  85-776 Bydgoszcz
                        tel. +48 52 320-20-98

                           www.misiolandia.pl

                    banermail3