Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. 

dwujęzyczne niepubliczne przedszkole i żłobek

CO NAS WYRÓŻNIA

 
      

Ciekawa i bogata oferta zajęć w ramach czesnego

  • codziennie angielski - komunikacja w czasie zajęć i zabaw z nauczycielem j.angielskiego odbywa się wyłącznie po angielsku,
  • zajęcia w ramach programu edukacji ekologicznej i terenowej - OUTDOOR LEARNING, realizowane w modelu skandynawskim więcej informacji...
  • zajęcia taneczne,
  • zajęcia umuzykalniające,
  • zajęcia matematyczne z elementami ROBOTYKI,
  • zajęcia logopedyczne,
  • zajęcia gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej,
  • zajęcia w ramach programu Bezpieczny przedszkolak,
  • zajęcia w ramach programu Kuchcikowo.

 

Zapraszamy do obejrzenia FILMÓW z NASZYMI ZAJĘCIAMI:

     wyboru dokonujecie na końcu filmu (tu kliknij...)

 

Niewielka liczebność grup

Grupy – 15-20 osobowe. Aby stworzyć jak najlepsze miejsce dla przedszkolaków i zapewnić im korzystne warunki do pracy i zabawy, tworzymy małe grupy, dzięki którym dzieci będą mogły rozwijać swój twórczy potencjał, ukryty w każdym z nich, a my będziemy mogły wszystkie te predyspozycje dostrzec, kształtować je i doskonalić. Z każdą grupą pracuje dwóch nauczycieli.
 

Artystyczno-językowy profil placówki

Zajęcia muzyczno-taneczne jak i językowe są stałym elementem naszej działalności.  Dbamy o to, aby nasze przedszkolaki nabyły umiejętności językowych w efektywny i prosty sposób – poprzez zabawę. Wprowadzamy również dzieci w świat wartości estetycznych i rozwijamy umiejętności wypowiadania się poprzez muzykę i taniec. Zajęcia te inspirują dzieci do twórczego działania oraz realizowania swoich pomysłów.
 
 
                            
 
 

Program edukacji ekologicznej i terenowej - OUTDOOR LEARNING

outdoor1Inspiracją dla powstania Programu OUTDOOR LEARNING była wiara – poparta wiedzą oraz doświadczeniem – w edukacyjną i wychowawczą siłę natury i przygody. Bazą merytoryczną Programu stał się stworzony przez nasza placówkę Projekt współpracy zagranicznej z siecią przedszkoli w Norwegii, więcej... Ponadto, do powstania programu przyczyniły się również wizyty odbyte w przedszkolach i szkołach w Anglii, Szkocji i Szwecji.  Placówki zagraniczne podzieliły się z nami swoim wieloletnim doświadczeniem jak wspaniale może rozwijać się dziecko poprzez przygodę w przyrodzie i zaskakujące spotkania z nauką.

Założeniem programu OUTDOOR LEARNING jest połączenie poznawania naturalnego rytmu przyrody i rozwijanie poczucia odpowiedzialności za naturę poprzez ruch na świeżym powietrzu. Zajęcia terenowe to przede wszystkim przygoda dla dzieci oraz aktywna forma działań.  My nazywamy tą formę „pedagogiką przygody”, ponieważ ma ona ogrooutdoor1mny wpływ na kształtowanie człowieka, jego umiejętności miękkich, społecznych. Celem głównym zajęć na powietrzu jest organizacja i wyzwalanie dziecięcej aktywności i działań na oraz  zbliżenie dziecka do świata przyrody, doprowadzenie do zrozumienia stanowiska i roli człowieka w przyrodzie. Poprzez gry i zabawy terenowe w pobliskim lesie, łące, ogrodzie czy polu dzieci zbierają doświadczenia, kształtują układ odpornościowy oraz umiejętności emocjonalne i społeczne i świetnie się bawią. Wykorzystując aktywne formy kontaktu z przyrodą (w tym edukacji przyrodniczej, naukowej, animacji) wspieramy wszechstronny rozwoju dzieci, szukamy połączenia między wiedzą, kształceniem a wychowaniem. Uważamy, że dziecko potrzebuje harmonijnego rozwoju umysłowego, emocjonalnego i fizycznego – aby było to możliwe, powinno się uczyć,  doświadczać, zdobywać nowe umiejętności, ale też po prostu beztrosko bawić się!

 
 

Projekty edukacyjne

         
Ważnymi założeniami tej metody jest to by projekty miały charakter interdyscyplinarny, a więc integrowały wiedzę przekazywaną w ramach zajęć z różnych obszarów edukacyjnych.
 
Przykłady realizowanych projektów całorocznych:

Mały badacz - Zabawy badawcze są świetną okazją do kształtowania się w umyśle dziecka nowych operacji umysłowych takich jak: analiza, synteza, porównywanie i uogólnianie. Przy okazji dzieci rozwijają wytrwałość, koncentrację uwagi i spostrzegawczość. W ramach projektu prowadzimy z dziećmi zabawy badawcze i eksperymenty o charakterze badawczym. Mali badacze mają okazję samodzielnie szukać odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Rozwijamy umiejętność  myślenia przyczynowo-skutkowego, porównywania i uogólniania. I chociaż niektóre eksperymenty wydają się trudne, bo związane również z dziedzinami, takimi jak fizyka lub chemia, to dają dziecku okazję do odkrywania i zgłębiania fascynującego świata przyrody i techniki i przyczyniają się do rozszerzenia horyzontów myślowych przedszkolaków.
 
Jesteśmy małymi obywatelami Unii Europejskiej - Obecnie rośnie pokolenie, które będzie najpełniej doświadczać integracji państw naszego kontynentu. Zintegrowana Europa postawi w przyszłości przed naszymi wychowankami wiele zadań i wyzwań. Dlatego też dzieci powinny już w tej chwili poznawać bliżej kulturę i tradycję krajów Unii Europejskiej. Projekt ten rozwija ciekawość dzieci wobec innych narodów europejskich, postawę tolerancji wobec innego wyglądu i obyczajów. Ważne jest, również to by dzieci już w tak wczesnym wieku zaczynały rozumieć, ze nie tylko Europa jest atrakcyjna dla nas lecz my, również jesteśmy atrakcyjni dla Unii Europejskiej.
 
Baw się i żyj bezpiecznie – Projekt zakłada zaznajomienie przedszkolaków z zagrożeniami z jakimi mogą się spotkać np. podczas zabawy w domu, na podwórku, w trakcie zabaw z psem itp. Projekt ma na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw i zachowań dzieci w wieku przedszkolnym w sytuacjach trudnych, zagrażających zdrowiu. W ramach projektu przedszkolaki min. poznają  podstawowe zasady ruchu drogowego,  uczą się postaw rozwagi i ostrożności w różnych sytuacjach oraz w kontaktach z osobami dorosłymi , wyrabiają sobie właściwe postawy i reakcje w obliczu zagrożenia pożarowego oraz w sytuacjach nietypowych takich jak zagubienie się w lesie, mieście, dużych zbiorowiskach ludzkich i groźnych zjawiskach atmosferycznych.
 
Spotkania z ciekawym człowiekiem – dzięki temu projektowi dzieci poznają ciekawe osoby z dziedziny sportu, polityki czy kultury.

 

Kółka Zainteresowań

Oprócz stałych codziennych zajęć edukacyjno - wychowawczych przedszkole Misiolandia oferuje blok zajęć dodatkowych, dostępnych dla wszystkich dzieci.
 
Warsztaty teatralne - to zabawy rozwijające wyobraźnię, wrażliwość i twórcze myślenie. W ramach kółka teatralnego dzieci ćwiczą koncentrację uwagi, pamięć, koordynację wzrokowo- ruchową. Występując przed publicznością, na prawdziwej scenie, uczą się pokonywania tremy, panowania nad emocjami. Najważniejszym celem zajęć w ramach kółka teatralnego jest świetna zabawa i radośnie spędzony czas.
 
Liga przedszkolaka - Poprzez świetną zabawę z piłką , kształtujemy sprawność ruchową dzieci,  zdolności motoryczne, gibkość oraz koordynację. Maluchy w czasie zajęć nabywają podstawowych umiejętności piłkarskich, a nasza reprezentacja bierze udział w turniejach piłkarskich. Zajęcia realizowane w pełnowymiarowej sali gimnastycznej należącej do sąsiadującego kompleksu SP43.
 
        
Warsztaty naukowe „Mały badacz” – Jest to rozszerzenie projektu edukacyjnego, który realizujemy w roku 2013/14 we wszystkich grupach przedszkolnych. W czasie tych zajęć dzieci mają możliwość przeprowadzenia samodzielnie prostych doświadczeń i eksperymentów. Dzieci poznają tajniki fizyki i chemii ucząc się przez działanie, zbierając swoje doświadczenia „ręką, sercem i głową”. Główną ideą zajęć jest rozwijanie talentów małych odkrywców poprzez, doświadczenia i eksperymenty oraz wnikliwą obserwację otaczającego nas świata.

Warsztaty plastyczne - Dla dziecka jego własna twórczość jest źródłem radości, dobrej zabawy, zaangażowania i podstawową formą uczenia się. Poprzez swoje prace dziecko przekazuje nam swoje własne, indywidualne spojrzenie na świat. Zajęcia rozwijają talenty dzieci, ich wyobraźnię, pamięć, spostrzegawczość. Zajęcia umożliwią dzieciom poznanie różnorodnych technik, realizacje projektów w plenerze, które trudno było by wprowadzić na zajęcia z dużą liczbą dzieci.
 
Zajęcia Baletowe - Podczas tych wyjątkowych zajęć dzieci mają możliwość rozwijania naturalnej, spontanicznej potrzeby ruchu i tańca. Uczą się płynności ruchów, wdzięku, gracji, rozwijają plastyczność ciała. Zajęcia doskonale wyrabiają nawyk prawidłowej postawy, wpływają na ładną sylwetkę, poprawiają sprawność fizyczną. Dzieci mają okazję do improwizacji tanecznej w rytm muzyki klasycznej na dużej przestrzeni w sali lustrzanej. Pod okiem instruktorki biorą udział w zabawach tanecznych i wyrażają dziecięce emocje.
 
Zajęcia taneczne z elementami Zumby - To inspirowane latynoskimi rytmami zajęcia taneczno-ruchowe,  które napawają dzieci optymizmem i wprawiają je w świetne samopoczucie.  Najlepszy sposób aby spożytkować nadmiar energii ;-) kształtując jednocześnie koordynację ruchu, poprawną sylwetkę ciała oraz poczucie rytmu. Zajęcia są połączeniem zabawy tanecznej oraz nauki kroków, rozbudzają kreatywność i pozytywnie wpływają na pracę mózgu.
 
Mini-tenis – Są to zajęcia polegające na oswajaniu dzieci z tenisem w formie zabawy. Dzieci ćwiczą przy pomocy specjalnych rakietek, miękkich piłek, siatek do mini tenisa i innych pomocy. Poprzez zabawię i naukę, mają możliwość rozwoju fizycznego, społecznego i poznawczego, w tym poprawę umiejętności koncentracji i koordynacji. Maluchy zapoznają się z podstawami gry w tenisa i uczą się aktywnie wypoczywać.
 
Kuchcikowo – Dzieci  poznają tajniki kuchni polskiej i nie tylko.  Próbują swych sił w: krojeniu produktów, wycinaniu ciasteczek, wałkowaniu ciasta, doprawianiu zalewy, mieszaniu składników, obieraniu owoców itp. Tworzą wiele przepysznych specjałów. Zajęcia są organizowane raz w tygodniu w każdej grupie przedszkolnej.
 

Indywidualne podejście do dziecka

indywidualneMałe grupy (15-20 dzieci) pozwalają nam  podejść do każdego dziecka, pochylić  się nad nim, wspólnie pomyśleć nad wielkimi problemami małych ludzi. Wychowawcy tworzą atmosferę, która sprzyja rozwojowi dziecka i jego indywidualności. Ponad to, nauczyciele prowadzą obserwację każdego dziecka i konstruują Program Pracy indywidualnej dla każdego dziecka. Wcześnie podjęta praca z dzieckiem może w znacznej mierze zmniejszyć skutki zaburzeń oraz występujące dysharmonie rozwojowe. 
 

Prosportowy program aktywnego rozwojucertyfikat

W połączeniu z ciekawie rozbudowanym programem edukacyjnym zapewnią idealny rozwój dla wszystkich dzieci. Zakłada on kształtowanie koordynacji ruchowo-wzrokowej (równowaga, różnicowanie ruchów, orientacja przestrzenna). Wprowadzamy również podstawowe elementy techniki piłkarskiej, podstawowe zasady gry oraz mini gry i zabawy mające na celu kształtowanie charakteru oraz współzawodnictwa sportowego w duchu FAIR PLAY.
 

Odrębna sala do rytmiki i baletu

Na naszej Sali z lustrami wszyscy tancerze i gimnastycy czuja się jak profesjonaliści. Bacznie obserwują swoje ciało i dążą do perfekcji prezentowanej przez nauczyciela.
 
Kolejną atrakcją dla dzieci jest scena, wyposażona w system nagłośnienia oraz system świateł scenicznych sterowany komputerowo, która umożliwia dzieciom wypróbowanie swoich sił przed większą publicznością. Zabawy teatralne, zajęcia baletowe, taneczne i aktywne uczestniczenie w różnego typu przestawieniach  z wykorzystaniem sceny pozwala dzieciom nabyć wiary we własne siły i poczucia własnej wartości, dzieci wyzbywają sie strachu i wstydu, nieśmiałe - ośmielają się.
 

Położenie

Przedszkole położone jest w zacisznym miejscu, z dala od ruchliwych ulic. Duży teren przedszkolny z własnym ogródkiem warzywnym i ogromnym placem zabaw – 1500 m2 to poważne atuty naszego przedszkola. Pobyt dzieci w przedszkolu to nie tylko zajęcia dydaktyczne. Staramy się właściwie zrównoważyć czas pomiędzy poznawaniem nowych zjawisk w trakcie zajęć edukacyjnych a swobodną zabawą  Certyfikat Bezpieczeństwa
 
Kładziemy nacisk na zapewnienie dzieciom jak największej ilości zajęć na świeżym powietrzu. Gry zespołowe, zabawy i konkursy na świeżym powietrzu sprawią każdemu przedszkolakowi wiele radości. Spacery edukacyjne, obserwowanie życia zwierząt i roślin uwrażliwią dzieci na piękno i bogactwo otaczającej przyrody. 
  
 

Bezpieczeństwo (recepcja, monitoring)

Wstęp do przedszkola dla osób postronnych jest ograniczony, a każda wchodząca osoba jest rejestrowana przez obsługę. Dodatkowo cała placówka wyposażona jest w system umożliwiający komunikację dwustronną z recepcją.
 

ogrodek12

 

Własny ogródek z warzywami pielęgnowany przez dzieci

Wiosną i latem dużo radości przynosi nam własny ogródek w którym mali ogrodnicy sadzą kwiaty, warzywa i owoce. Potem uczymy się je pielęgnować, a podobno nic nie smakuje tak dobrze jak warzywa wyhodowane we własnym ogródku.
 
 
 
 

DSC 0033

Nowoczesne rozwiązania edukacyjne

W celu zdobywania i rozwijania wiedzy i umiejętności interkulturowych i językowych naszych podopiecznych w przedszkolu wykorzystujemy nowoczesne techniki multimedialne tj. tablice interaktywne, w które zostały wyposażone wszystkie nasze sale. 
 
Dzieci korzystanie z tablicy traktują jako wspaniałą zabawę, dlatego praca z tablicą interaktywną ma bardzo pozytywny wpływ na proces edukacyjny i wychowawczy. Dzieci są w stanie skupić się na nauce przez bardzo długi czas, ponieważ odbierają to jako coś przyjemnego. W naturalny, intuicyjny sposób wchodzą w interakcje z wyświetlanymi treściami, dzięki temu przyswajanie wiedzy jest łatwiejsze. Dzieci są bardzo entuzjastycznie nastawione do nowoczesnych rozwiązań - nie mogą doczekać się zajęć z tablicą interaktywną.
interaktywna podłoga misiolandia
Nauczyciel nie musi dodatkowo motywować wychowanków, ponieważ sama zabawa z tablicą jest dla dzieci wystarczająco ciekawa. Za pomocą tablicy dzieci poznają świat i uczą się języka. Bajkowe programy używane na zajęciach pokrywają się z treściami językowymi CD-romów i DVD, które rodzice wypożyczają z naszej biblioteki. 
 
Wyśmienita zabawa i ciekawsze zajęcia, a wszystko dzięki nowoczesnej technologii. Interaktywna podłoga, bo o niej mowa to system czujników ruchu, który zawiera w sobie projektor, komputer i moduł interaktywny. Obraz wyświetlany na podłogę tworzy wirtualny "świat", na którym uczestnicy przeżywają wspaniałe przygody, począwszy od gier i zabaw ruchowych, po edukację poznawczą ze wszystkich dziedzin wiedzy.  Zapraszamy do obejrzenia Fotorelacji…

 

 

Wykwalifikowana kadra nauczycieli

 

 

Anglojęzyczny charakter placówki

 

 

JAK ZAPISAĆ DZIECKO DO PRZEDSZKOLA MISIOLANDIA?

Wystarczy wypełnić Kartę zgłoszeniową dziecka do przedszkola dostępną w zakładce dla rodziców.

Wypełnioną Kartę zgłoszeniową można przesłać mailem lub złożyć osobiście (prosimy o telefoniczne umówienie godziny). Decyduje kolejność zgłoszeń.

 

 


 

  Dwujęzyczne Niepubliczne Przedszkole i Żłobek MISIOLANDIA
                 ul. Łowicka 45,  85-776 Bydgoszcz
                        tel. +48 52 320-20-98

                           www.misiolandia.pl

                    banermail3