Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. 

dwujęzyczne niepubliczne przedszkole i żłobek

outdoor0PROGRAM EDUKACJI EKOLOGICZNEJ I TERENOWEJ - OUTDOOR LEARNING

Inspiracją dla powstania Programu OUTDOOR LEARNING była wiara – poparta wiedzą oraz doświadczeniem – w edukacyjną i wychowawczą siłę natury i przygody. Bazą merytoryczną Programu stał się stworzony przez nasza placówkę Projekt współpracy zagranicznej z siecią przedszkoli w Norwegii, więcej... Ponadto, do powstania programu przyczyniły się również wizyty odbyte w przedszkolach i szkołach w Anglii, Szkocji i Szwecji.  Placówki zagraniczne podzieliły się z nami swoim wieloletnim doświadczeniem jak wspaniale może rozwijać się dziecko poprzez przygodę w przyrodzie i zaskakujące spotkania z nauką.outdoor1

Założeniem programu OUTDOOR LEARNING jest połączenie poznawania naturalnego rytmu przyrody i rozwijanie poczucia odpowiedzialności za naturę poprzez ruch na świeżym powietrzu. Zajęcia terenowe to przede wszystkim przygoda dla dzieci oraz aktywna forma działań.  My nazywamy tą formę „pedagogiką przygody”, ponieważ ma ona ogromny wpływ na kształtowanie człowieka, jego umiejętności miękkich, społecznych. Celem głównym zajęć na powietrzu jest organizacja i wyzwalanie dziecięcej aktywności i działań na oraz  zbliżenie dziecka do świata przyrody, doprowadzenie do zrozumienia stanowiska i roli człowieka w przyrodzie. Poprzez gry i zabawy terenowe w pobliskim lesie, łące, ogrodzie czy polu dzieci zbierają doświadczenia, kształtują układ odpornościowy oraz umiejętności emocjonalne i społeczne i świetnie się bawią. Wykorzystując aktywne formy kontaktu z przyrodą (w tym edukacji przyrodniczej, naukowej, animacji) wspieramy wszechstronny rozwoju dzieci, szukamy połączenia między wiedzą, kształceniem a wychowaniem. Uważamy, że dziecko potrzebuje harmonijnego rozwoju umysłowego, emocjonalnego i fizycznego – aby było to możliwe, powinno się uczyć,  doświadczać, zdobywać nowe umiejętności, ale też po prostu beztrosko bawić się!

Nasz Projekt został wyróżniony przez Narodową Agencję - Fundację Rozwoju Systemu Edukacji, czytaj więcej...


 

  Dwujęzyczne Niepubliczne Przedszkole i Żłobek MISIOLANDIA
                 ul. Łowicka 45,  85-776 Bydgoszcz
                        tel. +48 52 320-20-98

                           www.misiolandia.pl

                    banermail3