Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. 

niepubliczne przedszkole artystyczno-językowe

NAUCZYCIELE Z ANGLII

 Erasmus plus  przedszkole niepubliczne Misiolandia anglojęzyczne bydgoszcz fordon           

2019.10.         W tym tygodniu gościliśmy nauczycieli z Anglii, szkolących się w ramach europejskiego Programu Erasmus+. Spotkanie miało na celu zapoznanie się z koncepcją, organizacją oraz sposobami pracy w naszym przedszkolu. Nauczyciele mieli okazję dowiedzieć się o metodach i technikach, które stosujemy w naszej placówce, aby rozwijać wszechstronnie dzieci. Grupa nauczycieli została podzielona na zespoły, które obserwowały zajęcia wspierające różne obszary rozwojowe dzieci. Zajęcia obejmowały swoim zakresem przedmiotowym m.in. STEAM czyli obszar bardzo bliski naszym gościom oraz edukację terenową. Ponadto, pokazaliśmy jak rozwijamy u dzieci umiejętności miękkie oraz twarde m.in.: programowanie, matematyka, przygotowanie do czytania, taniec, umuzykalnienie czy plastykę. Nasi goście mieli okazję również do swobodnych rozmów z naszymi przedszkolakami i nauczycielami. Wśród odwiedzających nas angielskich nauczycieli znalazło się wielu specjalistów od muzyki, języków i kompleksowego wspierania potrzeb rozwojowych dzieci. Nie szczędzili nam pozytywnej informacji zwrotnej :-) 

Nasi goście odwiedzili również placówki z wyższych poziomów edukacji: Szkołę Podstawową nr 43 oraz Liceum Ogólnoksztalcące nr 1 w Bydgoszczy.

Każde ze spotkań tego typu jest dla nas dużym wyróżnieniem. Dzięki temu możemy w tak zacnym gronie, propagować efekty i osiągnięcia naszej pracy w dziećmi. Dziękujemy !!!

 

 

  


 

  Przedszkole Niepubliczne MISIOLANDIA
     profil artystyczno-językowy
  ul. Łowicka 45, 85-776 Bydgoszcz
  tel./fax (52) 320-20-98

  www.misiolandia.pl

banermail3