Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. 

niepubliczne przedszkole artystyczno-językowe

AKTUALNOŚCI

ŚWIĘTO FLAGI

 
                        2021.5.                    Zapraszamy Was na cudowny występ naszych Kochanych Pszczółek przygotowany specjalnie z okazji Święta FLAGI. Jesteśmy pewni, że oczaruje Was przepiękny taniec z biało-czerwonymi wstęgami :-)

 

 

SPRAWDZONE METODY

                                    2021.4.                   Warsztat pracy naszej kadry podlega nieustannemu dostosowaniu do potrzeb naszych podopiecznych i zmieniającego się otoczenia. Ważnym źródłem sprawdzonych metod pracy z dziećmi i naszych inspiracji jest współpraca z zagranicznymi placówkami m.in. w ramach międzynarodowych projektów Erasmus+

Film, który prezentujemy przedstawia technikę Story Mapping, z powodzeniem stosowanej do rozwoju umiejętności komunikacji w j. polskim lub obcym, budowaniu zasobu słownictwa i zwrotów, nauki konstrukcji wypowiedzi, pracy grupowej, wiary w siebie i własnych umiejętności.
Taka technika ma na celu pomóc dzieciom stać sie uważnymi słuchaczami, nauczyć się odgrywać role, a dzięki wielozmysłowemu podejściu sprawia, że dzieci łatwo zapamiętują historie, a opowieści nabierają wyjątkowego charakteru.

 

  

DZIECIAKI MAJĄ POMYSŁ NA KSIĄŻKĘ

                      2021.4.            Lilka, Wanda oraz Zuzia z Owieczek z własnej inicjatywy wspólnymi siłami napisały ✍ i zilustrowały książkę. Z dumą zapraszamy do posłuchania i obejrzenia pierwszych trzech części przygód "Wysokiej dziewczynki".  A my szukamy wydawcy :-) 

 

 

 

NASZA INTERPRETACJA RZEPKI TUWIMA

                                            2021.3.            Z okazji przybycia do nas Wiosny zapraszamy Was w imieniu Pszczółek do obejrzenia interpretacji wiersza J. Tuwima pt. "Rzepka" w wykananiu naszych utalentowanych Przedszkolaków. Do wiersza dodaliśmy tłumaczenie w j. angielskim i stosowną scenografię ;-)

 

 

 

PROGRAMUJEMY Z DINUSIEM ;-)

                         

2021.3.             Chyba każdy Przedszkolak lubi dinozaury :-) w naszym przedszkolu mamy wielu wielbicieli tych prechistorycznych zwierzaków :-) Dinuś jest jednym z nich ;-) okazał się bardzo sympatycznym stworzeniem :-)

Programowanie z ulubionymi postaciami to przepis na dobrą zabawę, a przy okazji nabywanie nowych umiejętności :-)

 

 

ANGIELSKI TO KLUCZ DO SKARBU

 
                

2021.3.             Dzień Świętego Patryka obchodzony jest przez nas co roku. Pandemia zmieniła trochę jego charakter, ale nadal pozostał wydarzeniem na które czekają nasze dzieciaki :-)

Dzięki znajomości języka angielskiego, możemy dowiedzieć się, gdzie nasz przyjaciel Lepreachun schował swój dzbanek ze skarbem. Co roku znajduje inne miejsce, ażeby to ustalić trzeba rozwiązać wiele łamigłówek i odpowiedzieć na wiele pytań ;-) ANGIELSKI to klucz do zgłębienia tajemnicy!!!

 

 

 

URUCHAMIAMY NASZĄ WYOBRAŹNIĘ :-)

 
                           2021.2.                 Uczymy się jak występować z postaciami, których nie widać w rzeczywistości :-) to trudna sztuka, ale super zabawa :-)  MisiolandiaTV w akcji

 

 

 

ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA

 
                              2021.1.             Najlepsze życzenia od naszych dzielnych przedszkolaków dla wszystkich Babci i wszystkich Dziadków. Kochamy WAS BARDZO i dla Was występujemy! W imieniu całego przedszkola życzenia składają Pszczółki :-)

  

 

 

ROZWIJAMY UMIEJĘTNOŚCI MATEMATYCZNE

misiolandia przedszkole niepubliczne anglojezyczne bydgoszcz fordon005               2020.12.                    Przedmioty ścisłe takie jak np. matematyka nie muszą kojarzyć się dzieciom z czymś trudnym, wymagającym czy nieciekawym... Jeżeli towarzyszy temu rozrywka i światna zabawa to może być przepis na sukces :-)

Hmm... jak wpleść matematykę do zabawy???

Robotyka i programowanie to odpowiedź!!!

Sami zobaczcie jakie efekty może przynieść: ciekawy temat, czas spędzony z rodziną i aplikacja do programowania JUNIOR SCRATCH  :-)

Zapraszamy do klikniecia w link! Zerknijcie do komentarzy pod postem na FB, tam znajdzieicie animacje wykonane przez naszych przedszkolaków. Jesteśmy bardzo dumni z ich umiejętności BRAWO   czytaj więcej... 

 

 

 

UCZYMY SIĘ POMAGAĆ

 
               

2020.12.             Nasze przedszkole dołączyło do akcji pomocy swojemu młodszemu koledze, który wymaga skomplikowanej operacji. Jest klinika która podjęła się pomocy naszemu małemu BOHATEROWI!!! Leoś bo o nim mowa czeka na pomoc nas wszystkich!!! Szczegółu znajdziecie pod linkiem: https://www.siepomaga.pl/leosiowe-serduszko

Zobaczcie jak przedszkolaki działają :-) To jedna z naszych akcji!

 

 

 

MISIOLANDIA TV

 
              2020.09.                 Nasi  Mali Reporterzy sparwdzają co słychać u naszych nowych dzielnych przedszkolaków. DAJĄ RADĘ ;-)

 

 


 

  Przedszkole Niepubliczne MISIOLANDIA
     profil artystyczno-językowy
  ul. Łowicka 45, 85-776 Bydgoszcz
  tel./fax (52) 320-20-98

  www.misiolandia.pl

banermail3