Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. 

niepubliczne przedszkole artystyczno-językowe

AKTUALNOŚCI

PROGRAMUJEMY ROBOTY :-)

 
           

2017.09.                Nasze przedszkolaki mają nowe wyzwanie! Zaprogramuj sympatycznego ROBOTA:

- ma mrugnąć okiem,
- poruszać się do przodu, ale rozglądać się na boki,
- ma stanąć jeżeli napotka przeszkodę,
- zmień kolor świecenia przy skręcie w prawo,
- ma trafić wystrzeloną piłką do kosza,
- ma zagrać melodię na cymbałkach
- przywitaj nas po angielsku

To dopiero na początek :-)

 

 

TO JUŻ WRZESIEŃ :-)

DSC 15922017.09.               Wakacje już za nami, a przed nami nowy rok zabawy, odkrywania, doświadczania i zawierania przyjaźni. Witamy serdecznie wszystkich Przedszkolaków i ich Rodziców, Opiekunów oraz Dziadków. Trzymamy kciuki za naszych nowych odkrywców, dla których właśnie rozpoczyna się nowy etap w ich życiu.

Dyrekcja oraz personel przedszkola życzy dzieciom dobrej zabawy i radości podczas pobytu w MISIOLANDII  :-)

 

 

 

 

PRZERWA TECHNICZNA

wakacje2017.08.                 Przyszedł czas na przerwę techniczną, która potrwa od 25.08 do 31.08. Jak co roku MISIOLANDIA zamyka swoje podboje, aby przygotować się na nowy rok. 

W czasie przerwy wszelkie zapytania prosimy kierować na maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Już 1 WRZEŚNIA 2017 w piątek, pełni energii i wigoru będziemy witać naszych dzielnych przedszkolaków z powrotem w naszych progach. Serdecznie zapraszamy.   DO ZOBACZENIA!!!

 

 

ANGLOJĘZYCZNE WAKACJE

 
           

2017.07.             MISIOLANDIĘ odwiedzają anglojęzyczni rezydenci!!! Wakacje to świetna okazja do sprawdzenia naszych umiejętności komunikacyjnych z języka angielskiego. W tym roku naszymi gośćmi były: Joanna (Hongkong) i Jet'aime (Tajlandia) przygotowały całe mnóstwo atrakcji dla naszych przedszkolaków. Podróżowaliśmy tysiące kilometrów pomiędzy Polską, a Azją. Nasi anglojęzyczni Goście przywieźli rzeczy charakterystyczne dla ich krajów.

Dziękujemy za zaangażowanie każdego dnia! Wasza radość i poświęcenie dzieciom każdej wolnej chwili pozostanie z nami na długo!!!

We miss you already... 

 

 

DZIELIMY SIĘ WIEDZĄ :-)

 
           2017.06.             Trzecie wspólne spotkanie zostało zorganizowane w Bydgoszczy przez naszą placówkę. Odbyło się ono na przełomie maja i czerwca br. Pięciodniowe warsztaty obejmowały wspólne szkolenia. Nauczyciele z Anglii, Hiszpanii i Włoch odwiedzili również MISIOLANDIĘ. Obserwowali zajęcia oraz rozmawiali z dziećmi i nauczycielami.
Więcej informacji o Projekcie ERASMUS+ znajdziecie Państwo pod linkiem...

 

 

WIOSNA, WIOSNA, WIOSNA ACH TO TY!!

 
           

2017.04.          Jak wygląda Wiosna? To pytanie zadają sobie chyba wszystkie przedszkolaki :-) Widzimy jej zwiastuny, wiemy że jest blisko, czujemy ją w powietrzu... Nasze zdolne przedszkolaki z Kółka plastycznego postanowiły stworzyć jej wizerunek ;-) Zapraszamy do obejrzenia filmu.

 

 

 

MATEMATYKA - PODSTAWY PROGRAMOWANIA

 
           2017.03.          Zabawy logiczne z matematyki poszerzone o podstawy programowania. Nasz nowy przyjaciel ROBO-pszczółka wprowadza nas w świat kodowania :-) Projekt całoroczny MATEMATYKOlandia

 

 

 

WYJĄTKOWY DZIEŃ KOBIET :-)


 
                                    

2017.03.                     Konkurs Wokalny za nami :-( ale pozytywne emocje jeszcze są wśród nas :-) Całość rozpoczęła silna grupa chłopaków, którzy przygotowali niespodziankę dla wszystkich Pań tych Małych i tych troszeczkę Większych ;-)   Wracając do konkursu to wszystkie wykony naszych zdolnych przedszkolaków to był przykład olbrzymiego zaangażowania, pozytywnej energii i talentu wokalnego. Serdecznie Gratulujemy naszym dzielnym Laureatom konkursu! Zapraszamy na nasz profil z krótka relacją z wydarzenia  Facebook-misiolandia przedszkole

 

 

 

 

PROJEKT MIĘDZYNARODOWY ERASMUS+ (relacja nr 1)

uczestnicy projektu VITAL            

2017.03.                 Przedszkole MISIOLANDIA jest uczestnikiem programu współpracy międzynarodowej Erasmus+. W okresie IX.2016 - VIII.2018 realizujemy projekt pt. "VITAL - Visuals in Teaching and Learning".
Nasz projekt ma na celu rozwinięcie kompetencji kluczowych dzieci w szczególności koncentrujemy się na rozwijaniu  umiejętności językowych i komunikacyjnych, niezbędnych do sprawnego funkcjonowania w życiu społecznym i zawodowym.

Poprzez szereg wspólnych działań partnerów z Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Polski i Włoch, zamierzamy rozwijać umiejętności i kompetencje pracowników w posługiwaniu się technikami i narzędziami wizualnymi.
W ramach projektu VITAL, odbędą się szkolenia tematyczne dla pracowników koncentrujące się na:

  • Technice opowiadania - Storytelling
  • Pracy z tekstem i obrazem
  • Wykorzystaniu komiksu i filmu
  • Działaniach w edukacji terenowej - Świat wokół nas dźwięki i kolory w przyrodzie

 

Naszym zadaniem będzie również opracowanie zestawu materiałów szkoleniowych i najlepszych praktyk naszych działań dydaktycznych, które będą wspierać inne placówki w całej Europie. Ponadto, projekt przewiduje wizyty i spotkania w szkołach partnerów oraz dzielenie się wiedzą i umiejętnościami.

Do tej pory odbyły się 2 spotkanie partnerskie:
Pierwsze w październiku 2016r, zostało zorganizowane przez Szkołę CEIP Gloria Fuertes w Alzira, Hiszpania. Na Spotkaniu został opracowany szczegółowy plan prac oraz ramy czasowe, przydzielony został zakres obowiązków oraz podział ról dla każdego z partnerów. Ponadto, mieli możliwość poznania zasad na jakich funkcjonuje szkoła dwujęzyczna, obserwowaliśmy zajęcia i dyskutowaliśmy z nauczycielami oraz uczniami.

Drugie wspólne spotkanie szkoleniowe zostało zorganizowane przez LEAP i odbyło się w listopadzie 2016 w Walsall, UK. Tematem przewodnim warsztatów było użycie tekstu i obrazu w nauczaniu. Pięciodniowe szkolenie koncentrowało  się na rozwijaniu umiejętności językowych i komunikacji za pośrednictwem narracji wizualnej, ze szczególnym naciskiem na wykorzystanie tekstu i obrazów do przesłania komunikatu.
Odbyliśmy również wizytę w Szkole Podstawowej Bridgewater, Northampton. Uczniowie szkoły w roli "przewodników" pokazali nam szkołę i opowiedzieli o jej podstawowych wartościach i zasadach. Obserwowaliśmy także Lekcje i rozmawialiśmy z nauczycielami.

W styczniu 2017 nauczyciele uczestniczący w zagranicznych szkoleniach przekazali swoje doświadczenia pozostałym pracownikom MISIOLANDII i rozpoczęliśmy etap wdrażania pomysłów w celu udoskonalania jakości nauczania w naszym przedszkolu.

Więcej informacji znajdziecie Państwo: w poniższej ulotce, pod linkiem... oraz na  Facebook fanpage Przedszkole Misiolandia

 

VITAL Newsletter Przedszkole Misiolandia 1                   VITAL Newsletter Przedszkole Misiolandia 2

 

 

 

WIELKI BAL W PRZEDSZKOLU MISIOLANDIA :-)

bal karnawałowy 2017 przedszkole niepubiczne misiolandia Bydgoszcz fordon                        2017.02.        To był bal… Fantazyjny strój był przepustką i jednocześnie niezbędnym wyposażeniem do wspaniałej zabawy ;-) Dla niektórych rodziców stało się to nielada utrapieniem i często oznaczało konieczność uruchomienia własnej inwencji!!! A wiadomo, że są to pokłady nieskończone. Jednakże, efekt tej pracy był niesamowity, bo w naszej zabawie uczestniczyły przeróżne, kolorowe postacie, wszystkie dumne ze swojego przebrania. Pomimo wielu wysiłków wybór Królowej i Króla Balu pozostał niemożliwy do rozstrzygnięcia. Wspólnie tańczyliśmy i śpiewaliśmy, a konkursy i wspólne zabawy wypełniły czas, który upływał niemiłosiernie. Do zobaczenia za rok w Przedszkolu MISIOLANDIA!!!  zapraszamy do obejrzenia Fotorelacji...

 

 

W PRZEDSZKOLU ODKRYWAMY ŚWIAT :-)

 
             2017.02.       MAŁY BADACZ cotygodniowe kólko zainteresowań z Profesorem Pytalskim. Tym razem zajmujemy się magicznym zjawiskiem przewodzenia prądu. Doskonałe do jego zobrazowania okazały się klawisze, które sami zbudowaliśmy. Teraz wystarczy tylko całość podłączyć do komputera i ZABAWA gotowa!!! Zobaczcie sami...

 

 


 

Przedszkole Niepubliczne MISIOLANDIA
     profil artystyczno-językowy
ul. Łowicka 45, 85-776 Bydgoszcz
tel./fax (52) 320-20-98

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.misiolandia.pl