Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. 

niepubliczne przedszkole artystyczno-językowe

 

      

                               

Aktualny jadłospis:

 

 

ŚNIADANIE I

ŚNIADANIE II

OBIAD

Poniedziałek

16.09.2019

Pieczywo ciemne z masłem, szynką sałatą, pomidorem, dżemem, kawa inka z mlekiem, herbata, Alergeny (gluten, mleko)

Rogal z masłem, Alergeny (mleko, gluten)

Zupa grochowa, łazanki z kiełbasą i warzywami, kompot wiśniowy, woda, Alergeny (mleko, jaja, gluten, seler)

Wtorek

17.09.2019

Płatki ryżowe, na mleku, pieczywo ciemne z masłem, jajkiem, wędliną, serem, sałatą, pomidorem, rzodkiewką ogórkiem świeżym, herbata z cytryną Alergeny (gluten, jaja, mleko)

   

  Birthday Party

    Happy Birthday cake

Zupa brokułowa na maśle, udka z kurczaka, ziemniaki z koperkiem, surówka z marchwi i jabłka, napój owocowy, woda, Alergeny (seler, mleko, gluten)

Środa

18.09.2019

Owsianka, na mleku, pieczywo ciemne z masłem, jajecznica ze szczypiorem, dżem, herbata z cytryną Alergeny (gluten, mleko, orzechy)

Warzywa świeże, marchew, rzodkiewka, ogórek świeży, papryka buraczek, herbata,

Barszcz ukraiński, gulasz mięsno-warzywny, kasza kus-kus, kalafior z wody, kompot śliwkowy, woda, Alergeny (seler, mleko, gluten)

Czwartek

19.09.2019

Kakao, pieczywo ciemne z masłem, pasztetową serkiem topionym, serem żółtym, pomidorem ogórkiem świeżym sałatą, rzodkiewką, herbata z cytryną Alergeny (gluten, mleko)

Jogurt naturalny, z miodem, chrupki kukurydziane, herbata miętowa Alergeny (gluten, mleko)

Zupa ziemniaczane, gołąbki mięsne, ziemniaki z pietruszką, ogórek kiszony, napój z miodem i cytryną, woda, Alergeny (mleko, jaja, gluten, seler)

Piątek

20.09.2019

Kawa zbożowa z mlekiem, pieczywo ciemne z masłem, pasta z tuńczyka, dżemem, herbata z cytryną Alergeny (gluten, ryby, mleko)

Jajko gotowane z sałata, pieczywo z masłem, herbata koperkowa, Alergeny (gluten, jaja, mleko)

Zupa ogórkowa, naleśniki z dżemem, kompot truskawkowy, woda, Alergeny (seler, jaja, gluten, mleko)

 

 

 

     

 POSIŁKI

Biorąc pod uwagę fakt, iż dzieci w wieku przedszkolnym są w okresie intensywnego wzrostu i rozwoju dbamy o prawidłowe żywienie naszych podopiecznych. Zapewniamy odpowiednio zbilansowane posiłki zawierające najwyższe wartości odżywcze i energetyczne. Dbamy o różnorodność dań, ich świeżość i właściwe przygotowanie.

Uwzględniamy również indywidualne potrzeby żywieniowe dzieci.

Rodzice codziennie mają wgląd do aktualnego jadłospisu (patrz poniżej).

W czasie posiłków nasi podopieczni mogą jeść ile chcą, ponieważ nie limitujemy posiłków. Wychowawcy zachęcają dzieci do kosztowania nowych dań, ale nie zmuszają ich do jedzenia. 

Zapewniamy 3 posiłki:

  • śniadanie w godz. 8:35 - 9:10 - kolorowe kanapki z pomidorem, ogórkiem, serem, wędliną, pyszna zupa mleczna, jajka na twardo, kiełbaski oraz na słodko: kanapki z dżemem owocowym, jogurt, mleko, herbata, kakao
  • II śniadanie w godz. 11:30 - 11:55 - kolorowe kanapki z serem, wędliną, sezonowymi warzywami, owoce, ciasto drożdżowe, kisiel lub budyń, jogurt,  placki z jabłkami, sałatki warzywne, chrupki z suszonych owoców, kaszka z sokiem, wyciskane soki.
  • obiad w godz. 13:35 - 14:15 - składa się z dwóch dań: pysznej zupy i równie pysznego drugiego dania mięsnego lub jarskiego, surówki lub gotowanych warzyw,  kompotu ze świeżych lub mrożonych owoców
 
   

 

Aktualności

 

 

 

 

 


 

  Przedszkole Niepubliczne MISIOLANDIA
     profil artystyczno-językowy
  ul. Łowicka 45, 85-776 Bydgoszcz
  tel./fax (52) 320-20-98

  www.misiolandia.pl

banermail3