Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. 

niepubliczne przedszkole artystyczno-językowe

 

      

                                             

Aktualny jadłospis:

 

ŚNIADANIE I

ŚNIADANIE II

OBIAD

Poniedziałek

18.11.2019

Pieczywo ciemne z masłem, szynką sałatą, pomidorem, dżemem, kawa inka z mlekiem, herbata, Alergeny (gluten, mleko)

Ryż z musem jabłkowym, herbata rumiankowa, Alergeny (gluten, mleko)

Barszcz ukraiński, makaron w sosie bolońskim, posypka z sera żółtego, napój owocowy, woda, Alergeny (seler, mleko, jaja)

Wtorek

19.11.2019

Płatki śniadaniowe, na mleku, pieczywo ciemne z masłem, jajkiem, wędliną, sałatą, pomidorem rzodkiewką, ogórkiem świeżym, herbata z cytryną Alergeny (gluten, jaja, mleko)

Jajko gotowane, sałata, szczypior, pieczywo z masłem, herbata koperkowa, Alergeny (gluten, jaja, mleko)

Zupa pomidorowa z ryżem, schab gotowany w sosie koperkowym, ziemniaki z pietruszką, bukiet warzyw, kompot wiśniowy, woda, Alergeny (mleko, seler, jaja, gluten)

Środa

20.11.2019

Kakao, pieczywo ciemne z masłem, parówki z keczupem, papryka świeża, dżem, nutella, herbata z cytryną Alergeny (gluten, mleko, orzechy),

Koktajl owocowy, pieczywo chrupkie, herbata z cytryną, Alergeny (mleko, gluten)

Zupa koperkowa z ziemniakami, gulasz mięsno-warzywny, kasza jęczmienna, surówka z kapusty czerwonej i jabłka, kompot z czarnej porzeczki, woda, Alergeny (seler, mleko, jaja, gluten)

Czwartek

21.11.2019

Zupa mleczna z makaronem, pieczywo ciemne z masłem, serkiem kanapkowym, szynką drobiową, pomidorem ogórkiem świeżym sałatą, rzodkiewką, herbata z cytryną Alergeny (gluten, jaja, mleko)

Mleko do picia, chałka, herbata miętowa, Alergeny (mleko, gluten, jaja)

Zupa kalafiorowa, pulpeciki drobiowe, ziemniaki z koperkiem, buraczki, napój cytrynowy z miodem, woda, Alergeny (seler, gluten)

Piątek

22.11.2019

Kawa zbożowa na mleku, pieczywo ciemne z masłem, pastą z tuńczyka, z ogórkiem kiszonym, dżemem, herbata z cytryną Alergeny (gluten, jaja, mleko, seler)

Banan, krążki ryżowe, herbata z cytryna, Alergeny (gluten)

Kapuśniak z kapusty kiszonej, paluszki rybne, ziemniaki z koperkiem, sałata z jogurtem naturalnym, kompot owocowy, woda, Alergeny (seler, jaja, gluten, mleko, ryby)

     

 POSIŁKI

Biorąc pod uwagę fakt, iż dzieci w wieku przedszkolnym są w okresie intensywnego wzrostu i rozwoju dbamy o prawidłowe żywienie naszych podopiecznych. Zapewniamy odpowiednio zbilansowane posiłki zawierające najwyższe wartości odżywcze i energetyczne. Dbamy o różnorodność dań, ich świeżość i właściwe przygotowanie.

Uwzględniamy również indywidualne potrzeby żywieniowe dzieci.

Rodzice codziennie mają wgląd do aktualnego jadłospisu (patrz poniżej).

W czasie posiłków nasi podopieczni mogą jeść ile chcą, ponieważ nie limitujemy posiłków. Wychowawcy zachęcają dzieci do kosztowania nowych dań, ale nie zmuszają ich do jedzenia. 

Zapewniamy 3 posiłki:

  • śniadanie w godz. 8:35 - 9:10 - kolorowe kanapki z pomidorem, ogórkiem, serem, wędliną, pyszna zupa mleczna, jajka na twardo, kiełbaski oraz na słodko: kanapki z dżemem owocowym, jogurt, mleko, herbata, kakao
  • II śniadanie w godz. 11:30 - 11:55 - kolorowe kanapki z serem, wędliną, sezonowymi warzywami, owoce, ciasto drożdżowe, kisiel lub budyń, jogurt,  placki z jabłkami, sałatki warzywne, chrupki z suszonych owoców, kaszka z sokiem, wyciskane soki.
  • obiad w godz. 13:35 - 14:15 - składa się z dwóch dań: pysznej zupy i równie pysznego drugiego dania mięsnego lub jarskiego, surówki lub gotowanych warzyw,  kompotu ze świeżych lub mrożonych owoców
 
   

 

Aktualności

 

 

 

 

 


 

  Przedszkole Niepubliczne MISIOLANDIA
     profil artystyczno-językowy
  ul. Łowicka 45, 85-776 Bydgoszcz
  tel./fax (52) 320-20-98

  www.misiolandia.pl

banermail3