Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. 

niepubliczne przedszkole artystyczno-językowe

 
 
                                                      

Aktualny jadłospis:

 

 

ŚNIADANIE I

ŚNIADANIE II

OBIAD

Poniedziałek

01.03.2021

Kakao, pieczywo ciemne z masłem, szynką sałatą pomidorem, dżemem, herbata, Alergeny (gluten, mleko)

Jogurt owocowy, pieczywo chrupkie, herbata miętowa, Alergeny (gluten, jaja, mleko)

Zupa ogórkowa, kotlet schabowy, ziemniaki z koperkiem, kapusta biała zasmażana, napój owocowy, woda, Alergeny (seler, mleko, gluten, jaja)

Wtorek

02.03.2021

Płatki śniadaniowe, na mleku, pieczywo ciemne z masłem, jajkiem, wędliną, sałatą, pomidorem, rzodkiewką ogórkiem świeżym, herbata z cytryną Alergeny (gluten, jaja, mleko)

Zebra z mandarynką, herbata, Alergeny (gluten, jaja, mleko)

Krupnik, potrawka z kurczaka, ryż, marchewka gotowana, kompot wiśniowy, woda, Alergeny (seler, mleko, gluten)

Środa

03.03.2021

Kawa inka z mlekiem, pieczywo ciemne z masłem, pasztetową, serem żółtym, pomidorem, ogórkiem kiszonym, dżem, herbata z cytryną Alergeny (gluten, mleko, orzechy)

Koktajl owocowy, wafle ryżowe, herbata rumiankowa, Alergeny (gluten, mleko)

Zupa z fasoli szparagowej, sos myśliwski z mięsem, kasza gryczana, buraczki, kompot z czarnej porzeczki, woda, Alergeny (seler, mleko, gluten)

Czwartek

04.03.2021

Zupa mleczna z makaronem, pieczywo ciemne z masłem, serkiem kanapkowym, szynką drobiową, pomidorem, ogórkiem świeżym, sałatą, rzodkiewką, herbata z cytryną Alergeny (gluten, mleko)

Sałatka makaronowa z brokułem i kurczakiem, pieczywo z masłem, Alergeny (gluten, mleko)

Zupa marchewkowa, pieczeń z karkówki, ziemniaki z pietruszką, sałatka z ogórka kiszonego, cebuli i jabłka, sok owocowy, woda, Alergeny (seler, mleko, gluten)

Piątek

05.03.2021

Kawa zbożowa z mlekiem, pieczywo ciemne z masłem, pastą z tuńczyka i ogórka, herbata, Alergeny (gluten, mleko, ryby)

Kisiel z jabłkiem, chrupki kukurydziane, herbata z cytryną, Alergeny (gluten)

Zupa pomidorowa z ryżem, filety rybne, ziemniaki z koperkiem, surówka z kapusty kiszonej, kompot owocowy, woda, Alergeny (seler, jaja, gluten, mleko, ryby)

     

 POSIŁKI

Biorąc pod uwagę fakt, iż dzieci w wieku przedszkolnym są w okresie intensywnego wzrostu i rozwoju dbamy o prawidłowe żywienie naszych podopiecznych. Zapewniamy odpowiednio zbilansowane posiłki zawierające najwyższe wartości odżywcze i energetyczne. Dbamy o różnorodność dań, ich świeżość i właściwe przygotowanie.

Uwzględniamy również indywidualne potrzeby żywieniowe dzieci.

Rodzice codziennie mają wgląd do aktualnego jadłospisu (patrz powyżej).

W czasie posiłków nasi podopieczni mogą jeść ile chcą, ponieważ nie limitujemy posiłków. Wychowawcy zachęcają dzieci do kosztowania nowych dań, ale nie zmuszają ich do jedzenia. 

Zapewniamy 3 posiłki:

  • śniadanie w godz. 8:30 - 9:10 - kolorowe kanapki z pomidorem, ogórkiem, serem, wędliną, pyszna zupa mleczna, jajka na twardo, kiełbaski oraz na słodko: kanapki z dżemem owocowym, jogurt, mleko, herbata, kakao
  • II śniadanie w godz. 11:30 - 11:55 - kolorowe kanapki z serem, wędliną, sezonowymi warzywami, owoce, ciasto drożdżowe, kisiel lub budyń, jogurt,  placki z jabłkami, sałatki warzywne, chrupki z suszonych owoców, kaszka z sokiem, wyciskane soki.
  • obiad w godz. 13:30 - 14:15 - składa się z dwóch dań: pysznej zupy i równie pysznego drugiego dania mięsnego lub jarskiego, surówki lub gotowanych warzyw,  kompotu ze świeżych lub mrożonych owoców
 
   

 

Aktualności

 

 

 

 

 


 

  Przedszkole Niepubliczne MISIOLANDIA
     profil artystyczno-językowy
  ul. Łowicka 45, 85-776 Bydgoszcz
  tel./fax (52) 320-20-98

  www.misiolandia.pl

banermail3