Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. 

niepubliczne przedszkole artystyczno-językowe

 

      

                  

Aktualny jadłospis:

 

 

ŚNIADANIE I

ŚNIADANIE II

OBIAD

Poniedziałek

20.05.2019

Pieczywo ciemne z masłem, szynką, jajkiem, serkiem kanapkowym, sałatą, pomidorem, dżemem, kawa inka z mlekiem, herbata, Alergeny (gluten, mleko)

Sałatka owocowa, herbata miętowa

Zupa z soczewicy, makaron z mięsem, w sosie bolońskim, kompot truskawkowy, woda, Alergeny (seler, mleko, jaja, gluten)

Wtorek

21.05.2019

Zupa mleczna z ryżem, pieczywo ciemne z masłem, wędliną serem żółtym, sałatą, pomidorem, rzodkiewką ogórkiem świeżym, herbata z cytryną Alergeny (gluten, jaja, mleko)

Jajko gotowane, sałata, rzodkiewka i szczypior, pieczywo z masłem, herbata rumiankowa, Alergeny (gluten, jaja, mleko)

Zupa pomidorowa z ryżem, kotlet schabowy, ziemniaki z pietruszką, sałata z jogurtem naturalnym, napój owocowy, woda, Alergeny (seler, mleko, jaja, gluten)

Środa

22.05.2019

Kakao, pieczywo ciemne z masłem, jajecznica ze szczypiorkiem, dżem, nutella, herbata z cytryną Alergeny (gluten, mleko, orzechy)

Galaretka owocowa, chrupki kukurydziane, herbata z cytryną, Alergeny (gluten)

Zupa fasolowa, gulasz mięsny, kasza kus-kus, marchew gotowana, kompot z czarnej porzeczki, woda, Alergeny (seler, gluten, mleko)

Czwartek

23.05.2019

Owsianka, pieczywo ciemne z masłem, pasztetową pomidorem ogórkiem kiszonym, sałatą, herbata z cytryną Alergeny (gluten, mleko)

Budyń z musem malinowym, herbata owocowa, Alergeny (mleko)

Zupa z młodej kapusty, udko z kurczaka, ziemniaki z koperkiem, buraczki, kompot wiśniowy, woda, Alergeny (gluten, seler)

Piątek

24.05.2019

Kawa zbożowa, z mlekiem, pieczywo ciemne z masłem, pastą z makreli i ogórka, dżemem, herbata z cytryną Alergeny (gluten, ryby, mleko)

Banan, pieczywo chrupkie, herbata koperkowa, Alergeny (gluten)

Zupa owocowa z makaronem, klopsiki rybne, ziemniaki z koprem, surówka z kapusty kiszonej, jabłka i marchewki, kompot owocowy, woda, Alergeny (seler, mleko, gluten, ryby)

 

 

 

 
 

 

 

     

 POSIŁKI

Biorąc pod uwagę fakt, iż dzieci w wieku przedszkolnym są w okresie intensywnego wzrostu i rozwoju dbamy o prawidłowe żywienie naszych podopiecznych. Zapewniamy odpowiednio zbilansowane posiłki zawierające najwyższe wartości odżywcze i energetyczne. Dbamy o różnorodność dań, ich świeżość i właściwe przygotowanie.

Uwzględniamy również indywidualne potrzeby żywieniowe dzieci.

Rodzice codziennie mają wgląd do aktualnego jadłospisu (patrz poniżej).

W czasie posiłków nasi podopieczni mogą jeść ile chcą, ponieważ nie limitujemy posiłków. Wychowawcy zachęcają dzieci do kosztowania nowych dań, ale nie zmuszają ich do jedzenia. 

Zapewniamy 3 posiłki:

  • śniadanie w godz. 8:35 - 9:10 - kolorowe kanapki z pomidorem, ogórkiem, serem, wędliną, pyszna zupa mleczna, jajka na twardo, kiełbaski oraz na słodko: kanapki z dżemem owocowym, jogurt, mleko, herbata, kakao
  • II śniadanie w godz. 11:30 - 11:55 - kolorowe kanapki z serem, wędliną, sezonowymi warzywami, owoce, ciasto drożdżowe, kisiel lub budyń, jogurt,  placki z jabłkami, sałatki warzywne, chrupki z suszonych owoców, kaszka z sokiem, wyciskane soki.
  • obiad w godz. 13:35 - 14:15 - składa się z dwóch dań: pysznej zupy i równie pysznego drugiego dania mięsnego lub jarskiego, surówki lub gotowanych warzyw,  kompotu ze świeżych lub mrożonych owoców
 
   

 

Aktualności

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

  Przedszkole Niepubliczne MISIOLANDIA
     profil artystyczno-językowy
  ul. Łowicka 45, 85-776 Bydgoszcz
  tel./fax (52) 320-20-98

  www.misiolandia.pl

banermail3