Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. 

niepubliczne przedszkole artystyczno-językowe

      

                  

Aktualny jadłospis:

 

 

ŚNIADANIE I

ŚNIADANIE II

OBIADY

Poniedziałek

18.03.2019

Pieczywo ciemne z masłem, szynką pomidorem, sałatą, rzodkiewką, szczypiorkiem, ser żółty, herbata z cytryną, Alergeny (gluten, mleko)

Rogal z miodem, jabłko, herbata rumiankowa, Alergeny (gluten)

Krupnik, makaron z mięsem, w sosie bolońskim, kompot owocowy, woda, Alergeny (gluten, jaja, mleko, seler)

Wtorek

19.03.2019

Płatki owsiane na mleku, pieczywo ciemne z masłem, serkiem kanapkowym serkiem topionym, rzodkiewką sałata pomidorem ogórkiem, nutella, dżem, herbata z cytryną, Alergeny (gluten, mleko)

Galaretka owocowa, chrupki kukurydziane, herbata koperkowa Alergeny (gluten, jaja)

Zupa pomidorowa z ryżem, udko z kurczaka, ziemniaki z pietruszką, marchewka gotowana, napój owocowy, woda, Alergeny (mleko, seler, gluten

Środa

20.03.2019

Kakao, pieczywo ciemne z masłem, pastą twarogową ze szczypiorkiem i rzodkiewką, dżem, herbata z cytryną

Warzywa świeże, pomidor, ogórek świeży rzodkiewka, papryka, ogórek kiszony, herbata miętowa

Barszcz ukraiński, pierogi z mięsem, surówka z kapusty kiszonej, napój cytrynowy z miodem, woda, Alergeny (jaja, mleko, seler)

Czwartek

21.03.2019

Zupa mleczna z kaszką manną, pieczywo ciemne z masłem, wędliną, jajkiem, sałata,   pomidorem, ogórkiem świeżym, nutella ,dżemem,  herbata z cytryną, Alergeny (gluten, mleko, jaja)

Sałatka owocowa, herbata

Zupa kalafiorowa na maśle, kotlet schabowy, ziemniaki z koperkiem surówka z kapusty pekińskiej, kompot truskawkowy, woda, Alergeny (mleko, seler, jaja, gluten)

Piątek

22.03.2019

Pieczywo ciemne z masłem z pastą z tuńczyka, papryka świeża, kawa inka na mleku, Alergeny (gluten, mleko, ryby)

Budyń do picia, pieczywo chrupkie, herbata owocowa, Alergeny (gluten, jaja, mleko)

Zupa szczawiowa, jajko w sosie musztardowym, ziemniaki z pietruszką, fasolka szparagowa, kompot wiśniowy, woda, Alergeny (mleko, seler, jaja)

 

 

 

 
 

 

 

     

 POSIŁKI

Biorąc pod uwagę fakt, iż dzieci w wieku przedszkolnym są w okresie intensywnego wzrostu i rozwoju dbamy o prawidłowe żywienie naszych podopiecznych. Zapewniamy odpowiednio zbilansowane posiłki zawierające najwyższe wartości odżywcze i energetyczne. Dbamy o różnorodność dań, ich świeżość i właściwe przygotowanie.

Uwzględniamy również indywidualne potrzeby żywieniowe dzieci.

Rodzice codziennie mają wgląd do aktualnego jadłospisu (patrz poniżej).

W czasie posiłków nasi podopieczni mogą jeść ile chcą, ponieważ nie limitujemy posiłków. Wychowawcy zachęcają dzieci do kosztowania nowych dań, ale nie zmuszają ich do jedzenia. 

Zapewniamy 3 posiłki:

  • śniadanie w godz. 8:35 - 9:10 - kolorowe kanapki z pomidorem, ogórkiem, serem, wędliną, pyszna zupa mleczna, jajka na twardo, kiełbaski oraz na słodko: kanapki z dżemem owocowym, jogurt, mleko, herbata, kakao
  • II śniadanie w godz. 11:30 - 11:55 - kolorowe kanapki z serem, wędliną, sezonowymi warzywami, owoce, ciasto drożdżowe, kisiel lub budyń, jogurt,  placki z jabłkami, sałatki warzywne, chrupki z suszonych owoców, kaszka z sokiem, wyciskane soki.
  • obiad w godz. 13:35 - 14:15 - składa się z dwóch dań: pysznej zupy i równie pysznego drugiego dania mięsnego lub jarskiego, surówki lub gotowanych warzyw,  kompotu ze świeżych lub mrożonych owoców
 
   

 

Aktualności

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

  Przedszkole Niepubliczne MISIOLANDIA
     profil artystyczno-językowy
  ul. Łowicka 45, 85-776 Bydgoszcz
  tel./fax (52) 320-20-98

  www.misiolandia.pl

banermail3